Un bărbat de 58 de ani și o femeie de 54 de ani au fost răniți în această dimineață pe DN 6, în județul Timiș, după ce autoturismul în care se aflau a părăsit carosabilul. Polițiștii au deschis dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.
Un accident rutier a avut loc joi dimineață, 20 noiembrie 2025, în jurul orei 05:40, pe DN 6, între Recaș și Șuștra. Polițiștii spun că șoferul, un bărbat de 58 de ani, se deplasa dinspre Recaș spre Șuștra când a pierdut controlul volanului, iar mașina a ieșit de pe drum.
Potrivit informațiilor transmise, în urma impactului, atât conducătorul auto, cât și pasagera lui, o femeie de 54 de ani, au fost răniți și au avut nevoie de îngrijiri medicale. Cei doi au fost preluați de ambulanțe și transportați la spital.
Polițiștii spun că, potrivit primelor verificări, „un bărbat de 58 de ani a condus un autoturism pe DN 6, dinspre orașul Recaș înspre localitatea Șuștra, iar la un moment dat ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, părăsind partea carosabilă”.
Reprezentanții IPJ Timiș au mai transmis că „în urma evenimentului rutier, conducătorul auto și pasagera acestuia, o femeie de 54 de ani, au fost răniți”.
Cercetările continuă pentru stabilirea exactă a modului în care s-a produs accidentul.










