O casă de pariuri din Timișoara a fost jefuită joi după-amiază, suspectul făcându-se nevăzut. Casa de pariuri se află în apropierea magazinului Lidl de pe strada Transilvania.
Se pare că suspectul a stat la o masă, prefăcându-se că își pregătește un bilet de pariuri. De fapt acesta a așteptat momentul potrivit pentru jaf. Când a ramas în agenția Superbet doar cu o angajată a amenințat-o pe aceasta cu un cuțit, a intrat în zona securizată și a sustras o sumă de bani. Polițiștii au luat amprente și încearcă să preleveze probe ADN de pe pixul atins de către suspect.
Zona a fost împânzită de polițiști care caută suspectul. În același timp anchetatorii o audiază pe angajata agenției jefuite. Femeia a apucat să apese butonul de panică, însă până la sosirea echipajului firmei de pază, suspectul a reușit să fugă din agenție.
Pentru cele mai sigure pronosticuri, vizitați pagina Pariori Pro!