Un bărbat de 33 de ani și-a pierdut viața joi dimineață în Timișoara, după ce a căzut de la înălțime în timp ce monta panouri la o hală industrială de pe Calea Stan Vidrighin. Manevrele de resuscitare nu au dat rezultat.
Un bărbat în vârstă de 33 de ani a murit joi, 17 iulie, după ce a căzut de la înălțime în timp ce lucra la montarea unor panouri sandwich la o hală din zona industrială a Timișoarei, pe Calea Stan Vidrighin.
Incidentul a fost semnalat la ora 09:59, printr-un apel la 112. Polițiștii Secției 2 Urbane Timișoara și echipaje de intervenție de la ISU Timiș s-au deplasat imediat la fața locului.
„Pompierii din cadrul Detașamentului 1 Timișoara sunt solicitați să intervină pentru acordarea măsurilor de prim ajutor unei victime căzute de la înălțime”, au transmis reprezentanții ISU Timiș.
La locul accidentului au fost trimise o autospecială de primă intervenție și comandă și un echipaj SMURD cu medic. Bărbatul a fost găsit inconștient.
„Din nefericire, victima nu a răspuns manevrelor de resuscitare și a fost declarată decedată de către medic”, a informat ISU Timiș.
Conform primelor date, victima lucra la montarea unor panouri de tip sandwich și s-ar fi dezechilibrat, căzând de la înălțime.
„La o hală de pe Calea Stan Vidrighin, un bărbat în vârstă de 33 de ani, în timp ce monta panouri de tip sandwich, s-ar fi dezechilibrat și căzut la pământ”, au transmis reprezentanții IPJ Timiș.
Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili exact cum s-a produs tragedia și dacă au fost respectate normele de protecție a muncii.
„Polițiștii continuă verificările în vederea stabilirii tuturor cauzelor și împrejurărilor producerii incidentului”, a mai transmis IPJ Timiș.
foto arhivă










